Uwaga, konkurs!

 Oj, czysty język !

Wymyśl

 hasło lub aforyzm, lub rymowankę, lub złotą myśl, lub….

 nakłaniające do poszanowania  języka oj, czystego.


 Język jest naszą wizytówką,

dbajmy o niego na co dzień,  nie tylko od święta.

Przypominamy, że 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Pomysły przesyłajcie do 15. lutego 2021r. na adres biblioteki szkolnej:

biblioteka@zso3.olsztyn.eu

 

Małgorzata Suszek- nauczyciel języka polskiego

                                                                                                                                                                       Ewa Kamińska- nauczyciel bibliotekarz

 


UWOLNIJ ZŁOMKA

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie :)

Zachęcamy Was do zapoznania się z akcją UWOLNIJ ZŁOMKA .

Jeżeli posiadacie komputer, monitor lub podzespoły, które nie są Wam potrzebne, możecie przekazać je właśnie tej organizacji. Oni ten sprzęt przygotują, naprawią i przekażą potrzebującym.

A może sami jesteście w potrzebie? Skontaktujcie się z organizatorami, na pewno pomogą.

Przekażcie tę informację znajomym!

Drodzy Uczniowie,

ze względu na obowiązujący nas reżim sanitarny, ograniczony został Wasz dostęp do półek bibliotecznych.

Zachęcamy Was do zapoznania się z naszym księgozbiorem poprzez stronę internetową.

Możecie również dokonać internetowej rezerwacji wybranej książki. Proszę wejść w poniższy link:

Zasoby biblioteki

....................................................................................................................................................................................

PAŹDZIERNIK - Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W tym roku świętujemy pod hasłem:

"Z książką Ci do twarzy"


Tradycje MMBS sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które przypadły na czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W tym roku warunki nie bardzo sprzyjają świętowaniu. Mimo to, a może właśnie na przekór temu, zachęcamy Was do świętowania z nami.

Na początek proponujemy coś bardzo prostego. Cyknij fotkę ze swoją ulubioną książką i wyślij ją na adres: biblioteka@zso3.olsztyn.eu

Jeśli Twoja ulubiona książka znajduje się w naszej bibliotece zapraszamy do jej wypożyczenia.

Przekonaj się że z książką Ci do twarzy..

Na zdjęcia czekamy do 23 października 2020.  Najciekawsze umieścimy na stronie internetowej biblioteki.

*****************************************************************************************************************************************

Portale poświęcone bezpieczeństwu w Internecie:

 Fundacja Ebezpieczni - strona poświęcona edukacji społeczeństwa w dziedzinie bezpiecznego korzystania z technologii komputerowych. Najważniejsze założenia Fundacji:  świadomość zagrożeń w internecie, zabezpieczenie urządzeń dostępowych, bezpieczeństwo danych w globalnej sieci.
Projekt Saferinternet.pl - projekt, którego celem jest zwiększanie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji. Wśród podejmowanych działań priorytetem jest edukacja, zarówno dzieci, jak i rodziców, a także podnoszenie kompetencji profesjonalistów w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.
Kampania „Chroń dziecko w sieci" - kampania ma na celu przestrzec rodziców przed konsekwencjami kontaktów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze szkodliwymi treściami w Internecie i wskazać im, jak ograniczyć ryzyko takich kontaktów.
Necio.pl - projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, którego celem jest nauka bezpieczeństwa w Internecie. 
Sieciaki.pl - edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Projekt ma na celu przede wszystkim: edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w Internecie, promocję bezpiecznych zastosowań sieci, certyfikowanie oraz promocję bezpiecznych stron i serwisów internetowych.
Cybernauci. Kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci - celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Dyżurnet - to zespół ekspertów Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, działający jako punkt kontaktowy do zgłaszania nielegalnych treści w Internecie, szczególnie związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci.

Bezpieczne Interneci@ki.pl - to projekt realizowany przez IAB Polska. Celem projektu jest zorganizowanie akcji informacyjnej dla dzieci i ich rodziców uświadamiającej potencjalne zagrożeniach płynące z sieci. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.Darmowy licznik odwiedzin